můj účet

využít poukaz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Více informací

Ohodnotilo 0 uživatelů

elektronická kniha

Vrchnostenské město v zasazení do širších struktur —  Studie s edicí pramenů

Jan Dvořák

Univerzita Palackého v Olomouci, Filozofická fakulta

Předkládaná publikace je zamýšlena jako pendant k monografii s názvem Vrchnostenské město v raném novověku. Vztahy k vrchnosti a venkovskému zázemí na příkladu Svitav v 17. století, která vyšla v Brně roku 2013. Jejím cílem je poukázat na možné perspektivy bádání v takto tematicky vymezené oblasti a zároveň edičně zpřístupnit některé historické prameny (privilegia, urbáře), jež jsou relevantní právě při zacílení na vrchnostenské město raného novověku jako na prvek širší struktury.

Dostupné pro operační systémy:

WINDOWS

ANDROID

APPLE iOS

Nákupem získáte až 4 instalace.

ISBN: 978-80-87895-27-6

Počet stran:318

Rok vydání:2015

Zdarma pro Vás

Cena zápůjčky na 31 dnů:

  • Koupit pro sebe 1ks

  • Koupit poukaz/počet

  • Zápůjčka na 31 dnů     


Koupit

POPIS

Předkládaná publikace je zamýšlena jako pendant k monografii s názvem Vrchnostenské město v raném novověku. Vztahy k vrchnosti a venkovskému zázemí na příkladu Svitav v 17. století, která vyšla v Brně roku 2013. Jejím cílem je poukázat na možné perspektivy bádání v takto tematicky vymezené oblasti a zároveň edičně zpřístupnit některé historické prameny (privilegia, urbáře), jež jsou relevantní právě při zacílení na vrchnostenské město raného novověku jako na prvek širší struktury. Úvodní studie nabízí především vhled do okolností doprovázejících vznik těchto písemností, naznačuje možné způsoby jejich historiografického využití a v některých případech pak na základě nových zjištění opětovně otevírá otázku jejich datace či komunikační funkce.


Současně nakupované


Hodnocení zákazníků

Vrchnostenské město v zasazení do širších struktur 0% 0 0

Podívejte se, jak tento produkt hodnotí naši zákazníci. Neváhejte také napsat vlastní hodnocení a podělte se tak s ostatními návštěvníky o Vaše zkušenosti s tímto produktem.

Přidat hodnoceníSociální sítě

Připojte se k nám a získejte výhody.

© 2012-2017 Fraus Media, s.r.o.

Odběr novinek

ODESLAT