můj účet

využít poukaz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Více informací

Ohodnotilo 0 uživatelů

elektronická kniha

Velký průvodce infrastrukturou PKI —  a technologií elektronického podpisu

Libor Dostálek, Marta Vohnoutová

Computer Press

Chystáte se ve své firmě nasadit infrastrukturu veřejných klíčů (PKI) a začleňujete ji do používaných aplikací? Uvažujete nad tím, že tyto činnosti budete outsourcovat? Nemusíte, neboť při využití certifikační služby, jež je součástí Microsoft Windows Serveru, s pochopením technologického pozadí a praktickými kroky, které ukazuje tato kniha, můžete navrhnout a implementovat odpovídající řešení sami. Autor dvoudílného Velkého průvodce protokoly TCP/IP – knihy, která prorazila i na zahraniční scéně – ve své další publikaci přináší opět podrobný a současně velmi srozumitelný pohled, tentokrát na jednotlivé prvky bezpečné elektronické komunikace a konkrétní postupy pro implementaci jejích fází – od vybudování vlastní certifikační autority přes zabezpečení webu či pošty až po vytváření důvěryhodných archivů pro dlouhodobé uchování dokumentů. V publikaci najdou své části či pasáže jak začínající zájemci, tak i relativně pokročilí odborníci v oboru, kteří chtějí jít do hloubky „až na význam jednotlivých bitů“. Ve 27 kapitolách detailně prozkoumáte především následující problematiku: - Základy kryptografie a metody autentizace uživatele - Hesla, čipové karty, biometrika - Principy digitálního podpisu - Vydávání a správa certifikátů - Ověřování platnosti certifikátu a digitálního podpisu - Vytvoření vlastní certifikační autority - Vybudování infrastruktury PKI a důvěryhodných archivů - Struktura certifikátu pod lupou - Jazyk ASN.1 a kódování BER, DER, UTF-8 a Base64 - Atributové certifikáty, časová razítka (TSA) - Zabezpečení webové komunikace protokoly TLS a HTTPS - Formát digitálně zabezpečené poštovní zprávy - Dlouhodobý digitální podpis a dlouhodobá archivace dokumentů - Související legislativní normy O autorech: Libor Dostálek se věnuje výuce síťových a bezpečnostních protokolů na MFF UK a na PřF JU. Ve firmě Siemens vede skupinu Systémové integrace. Je autorem několika českých knih, jejichž věhlas přesáhl i hranice: vyšly v angličtině, ruštině a polštině. Marta Vohnoutová,MCSE a MCT, pracovala jako konzultantka v oblasti připojení k Internetu, budování a monitorování bezdrátových sítí, později se zaměřila na oblast bezpečnosti a PKI. Nyní pracuje jako Senior Solution Architect ve firmě Siemens. Miroslav Knotek pracuje na pozici IT senior konzultant ve společnosti KPCS CZ, s. r. o., kde řídí projekty nasazení serverových produktů společnosti Microsoft. Primárně se zaměřuje na bezpečnostní technologie. Je držitelem prestižního ocenění Microsoft Most Valuable Professional pro oblast bezpečnosti.

Dostupné pro operační systémy:

WINDOWS

ANDROID

APPLE iOS

Nákupem získáte až 4 instalace.

ISBN: 9788025126196

Počet stran:544

Rok vydání:2015

Běžná cena:790 

Akce: 51%

Ušetříte: 400 

Vaše cena: 390 

  • Koupit pro sebe 1ks

  • Koupit poukaz/počet


Koupit

POPIS

Chystáte se ve své firmě nasadit infrastrukturu veřejných klíčů (PKI) a začleňujete ji do používaných aplikací? Uvažujete nad tím, že tyto činnosti budete outsourcovat? Nemusíte, neboť při využití certifikační služby, jež je součástí Microsoft Windows Serveru, s pochopením technologického pozadí a praktickými kroky, které ukazuje tato kniha, můžete navrhnout a implementovat odpovídající řešení sami.

Autor dvoudílného Velkého průvodce protokoly TCP/IP – knihy, která prorazila i na zahraniční scéně – ve své další publikaci přináší opět podrobný a současně velmi srozumitelný pohled, tentokrát na jednotlivé prvky bezpečné elektronické komunikace a konkrétní postupy pro implementaci jejích fází – od vybudování vlastní certifikační autority přes zabezpečení webu či pošty až po vytváření důvěryhodných archivů pro dlouhodobé uchování dokumentů. V publikaci najdou své části či pasáže jak začínající zájemci, tak i relativně pokročilí odborníci v oboru, kteří chtějí jít do hloubky „až na význam jednotlivých bitů“.

Ve 27 kapitolách detailně prozkoumáte především následující problematiku:

Základy kryptografie a metody autentizace uživatele
Hesla, čipové karty, biometrika
Principy digitálního podpisu
Vydávání a správa certifikátů
Ověřování platnosti certifikátu a digitálního podpisu
Vytvoření vlastní certifikační autority
Vybudování infrastruktury PKI a důvěryhodných archivů
Struktura certifikátu pod lupou
Jazyk ASN.1 a kódování BER, DER, UTF-8 a Base64
Atributové certifikáty, časová razítka (TSA)
Zabezpečení webové komunikace protokoly TLS a HTTPS
Formát digitálně zabezpečené poštovní zprávy
Dlouhodobý digitální podpis a dlouhodobá archivace dokumentů
Související legislativní normy

O autorech:
Libor Dostálek se věnuje výuce síťových a bezpečnostních protokolů na MFF UK a na PřF JU. Ve firmě Siemens vede skupinu Systémové integrace. Je autorem několika českých knih, jejichž věhlas přesáhl i hranice: vyšly v angličtině, ruštině a polštině.

Marta Vohnoutová, MCSE a MCT, pracovala jako konzultantka v oblasti připojení k Internetu, budování a monitorování bezdrátových sítí, později se zaměřila na oblast bezpečnosti a PKI. Nyní pracuje jako Senior Solution Architect ve firmě Siemens.

Miroslav Knotek
pracuje na pozici IT senior konzultant ve společnosti KPCS CZ, s. r. o., kde řídí projekty nasazení serverových produktů společnosti Microsoft. Primárně se zaměřuje na bezpečnostní technologie. Je držitelem prestižního ocenění Microsoft Most Valuable Professional pro oblast bezpečnosti.

Hodnocení zákazníků

Velký průvodce infrastrukturou PKI 0% 0 0

Podívejte se, jak tento produkt hodnotí naši zákazníci. Neváhejte také napsat vlastní hodnocení a podělte se tak s ostatními návštěvníky o Vaše zkušenosti s tímto produktem.

Přidat hodnoceníSociální sítě

Připojte se k nám a získejte výhody.

© 2012-2017 Fraus Media, s.r.o.

Odběr novinek

ODESLAT