můj účet

využít poukaz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Více informací

Ohodnotilo 0 uživatelů

elektronická kniha

Teoretičeskije i prikladnyje aspekty lingvističeskoj sinkretologii

Ladislav Vobořil, Václav Slovák a kolektiv

Univerzita Palackého v Olomouci

Monografie je věnována obecným i dílčím otázkám nejen jazykového synkretismu. V knize se spojují česká a ruská lingvistická tradice. Vlastní koncepce synkretismu se však opírá především ruské pojetí, neboť v ruské lingvistice koncept synkretismu získal široké uplatnění a je zde důkladně propracován. Celkově se však bádání opírá o základní myšlenky české, ruské i světové lingvistiky, pražského strukturalismu a české jazykovědné rusistiky. Kniha je i dialogem několika generací lingvistů.

Dostupné pro operační systémy:

WINDOWS

ANDROID

APPLE iOS

Nákupem získáte až 4 instalace.

ISBN: 978-80-244-4872-5

Počet stran:236

Rok vydání:2015

Zdarma pro Vás

  • Koupit pro sebe 1ks

  • Koupit poukaz/počet


Koupit

POPIS

Tato kolektivní monografie je volným pokračováním první monografie věnované tématu synkretismu, jež vyšla v r. 2014. V knize se spojují česká a ruská lingvistická tradice, je společným dílem českých a ruských autorů. Vlastní koncepce synkretismu se však opírá především ruské pojetí, neboť v ruské lingvistice koncept synkretismu získal široké uplatnění a je zde důkladně propracován.
Celkově se však bádání opírá o základní myšlenky české, ruské i světové lingvistiky, pražského strukturalismu a české jazykovědné rusistiky. Kniha je i dialogem několika generací lingvistů. Jsou zde vedle sebe kapitoly zpracované mladými lingvisty, kteří právě začínají svoji akademickou dráhu, a jsou zde rovněž texty dlouholetých představitelů ruské i české lingvistické školy, z nichž někteří tématu synkretismu věnovali celou řadu svých vědeckých prací.
Text je členěn do čtyř kapitol. První z nich podává teoretickou koncepci synkretismu a je celkový teoretickým rámcem či úvodem k ostatním. V dalších čtyřech kapitolách jsou pak synkretické jevy analyzovány již v různých jazykových plánech – morfologickém, syntaktickém a lexikálním.


Současně nakupované


Hodnocení zákazníků

Teoretičeskije i prikladnyje aspekty lingvističeskoj sinkretologii 0% 0 0

Podívejte se, jak tento produkt hodnotí naši zákazníci. Neváhejte také napsat vlastní hodnocení a podělte se tak s ostatními návštěvníky o Vaše zkušenosti s tímto produktem.

Přidat hodnoceníSociální sítě

Připojte se k nám a získejte výhody.

© 2012-2017 Fraus Media, s.r.o.

Odběr novinek

ODESLAT