můj účet

využít poukaz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Více informací

Ohodnotilo 0 uživatelů

elektronická kniha

Pilsen 2015 —  Europas Kulturhauptstadt in tschechisch-deutscher Nachbarschaft

Lenka Matušková, Winfried Baumann

Univerzita Pardubice

Tématem publikace je Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 na pozadí česko-německých (bavorských) vztahů, tímto spisem je navazováno na projekt Katedry cizích jazyků na jaře 2015 (studentská exkurze, její příprava, průběh, evaluace, prezentace výsledků, přednáška na mezinárodní konferenci na podzim 2015), je zde podrobně popsán celý projekt, jeho výstup, přičemž se vychází z odborné literatury i konkrétních akcí. Prostřednictvím této práce se do popředí dostává otázka, do jaké míry je pro českou germanistiku významný pojem "kontaktní zóna." Jsou zde zdůrazněny kontakty s východním Bavorskem, jehož každodennost a kulturní dědictví obsahově reprezentuje česko-německé vztahy. Autoři aktualizovali kategorii prostoru ze sociologických hledisek. Vztahem k evropské integraci, pozadím volby Evropských hlavních měst kultury, historií a právním rámcem se zabývá předmluva Prof. Ingrid Hudabiunigg. V dalších částech jsou představeny: Město Plzeň v minulosti a současnosti včetně reflexí v odborné literatuře a tisku. Německé stopy v Evropském hlavním městě kultury 2015. Dlouhodobá tradice přeshraniční spolupráce Bavorska a Česka resp. Západočeského regionu. Příspěvek Bavorska k programu Evropského hlavního města kultury 2015. Atmosféry ve městě jako zážitek pro návštěvníky. Odborná exkurze studentů Univerzity Pardubice a Ústí nad Labem. Práce je psána čtivým jazykem, je doplněna řadou vhodných citátů. Celkový obraz prezentované problematiky dokresluje řada praktických zkušeností se studenty, institucemi a tiskem.

Dostupné pro operační systémy:

WINDOWS

ANDROID

APPLE iOS

Nákupem získáte až 4 instalace.

ISBN: 978-80-7560-043-1

Počet stran:211

Rok vydání:2016

Vaše cena: 180 

  • Koupit pro sebe 1ks

  • Koupit poukaz/počet


Koupit

POPIS

Tématem publikace je Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 na pozadí česko-německých (bavorských) vztahů, tímto spisem je navazováno na projekt Katedry cizích jazyků na jaře 2015 (studentská exkurze, její příprava, průběh, evaluace, prezentace výsledků, přednáška na mezinárodní konferenci na podzim 2015), je zde podrobně popsán celý projekt, jeho výstup, přičemž se vychází z odborné literatury i konkrétních akcí. Prostřednictvím této práce se do popředí dostává otázka, do jaké míry je pro českou germanistiku významný pojem "kontaktní zóna." Jsou zde zdůrazněny kontakty s východním Bavorskem, jehož každodennost a kulturní dědictví obsahově reprezentuje česko-německé vztahy. Autoři aktualizovali kategorii prostoru ze sociologických hledisek. Vztahem k  evropské integraci, pozadím volby Evropských hlavních měst kultury, historií a právním rámcem se zabývá předmluva Prof. Ingrid Hudabiunigg. V dalších částech jsou představeny: Město Plzeň v minulosti a současnosti včetně reflexí v odborné literatuře a tisku. Německé stopy v Evropském hlavním městě kultury 2015. Dlouhodobá tradice přeshraniční spolupráce Bavorska a Česka resp. Západočeského regionu. Příspěvek Bavorska k programu Evropského hlavního města kultury 2015. Atmosféry ve městě jako zážitek pro návštěvníky. Odborná exkurze studentů Univerzity Pardubice a Ústí nad Labem. Práce je psána čtivým jazykem, je doplněna řadou vhodných citátů. Celkový obraz prezentované problematiky dokresluje řada praktických zkušeností se studenty, institucemi a tiskem.

Hodnocení zákazníků

Pilsen 2015 0% 0 0

Podívejte se, jak tento produkt hodnotí naši zákazníci. Neváhejte také napsat vlastní hodnocení a podělte se tak s ostatními návštěvníky o Vaše zkušenosti s tímto produktem.

Přidat hodnoceníSociální sítě

Připojte se k nám a získejte výhody.

© 2012-2017 Fraus Media, s.r.o.

Odběr novinek

ODESLAT