můj účet

využít poukaz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Více informací

Ohodnotilo 0 uživatelů

elektronická kniha

O pohlavním výběru

Charles Darwin

Academia

Kapitoly o pohlavním výběru tvoří součást Darwinovy knihy O původu člověka a pohlavním výběru. Jde o zcela klíčové dílo světového biologického písemnictví, které z nepochopitelných důvodů dosud chybělo na českém trhu (přeloženy byly jen kapitoly týkající se člověka). Co se týče obsahu, právě zde Darwin rozvíjí a vysvětluje svou teorii pohlavního výběru, který podle jeho přesvědčení hraje důležitou roli při utváření vnějšího vzhledu vyšších živých organismů. Po rozsáhlém úvodu do problematiky uvádí konkrétní případy pro jednotlivé živočišné skupiny, přičemž nejvíce pozornosti věnuje ptákům. Jde o dílo nabité zajímavými vědeckými poznatky a občas také úsměvnými pasážemi, přibližujícími čtenáři vědecké metody devatenáctého století.Kapitoly:- Principy pohlavního výběru- Sekundární pohlavní znaky v nižších třídách živočišné říše- Sekundární pohlavní znaky hmyzu- Hmyz- Sekundární pohlavní znaky ryb, obojživelníků a plazů- Sekundární pohlavní znaky ptáků- Ptáci- Sekundární pohlavní znaky savcůKlíčová slova:- darwinismus- rozmnožování živočichů- pohlavní výběr- sexuální chování živočichů- druhotné pohlavní znaky- pojednání- obecná zoologie

Dostupné pro operační systémy:

WINDOWS

ANDROID

APPLE iOS

Nákupem získáte až 4 instalace.

ISBN: 978-80-200-1311-3

Počet stran:492

Rok vydání:2005

Běžná cena:290 

Akce: 55%

Ušetříte: 160 

Vaše cena: 130 

  • Koupit pro sebe 1ks

  • Koupit poukaz/počet


Koupit

POPIS

Kapitoly o pohlavním výběru tvoří součást Darwinovy knihy O původu člověka a pohlavním výběru. Jde o zcela klíčové dílo světového biologického písemnictví, které z nepochopitelných důvodů dosud chybělo na českém trhu (přeloženy byly jen kapitoly týkající se člověka).

Co se týče obsahu, právě zde Darwin rozvíjí a vysvětluje svou teorii pohlavního výběru, který podle jeho přesvědčení hraje důležitou roli při utváření vnějšího vzhledu vyšších živých organismů. Po rozsáhlém úvodu do problematiky uvádí konkrétní případy pro jednotlivé živočišné skupiny, přičemž nejvíce pozornosti věnuje ptákům. Jde o dílo nabité zajímavými vědeckými poznatky a občas také úsměvnými pasážemi, přibližujícími čtenáři vědecké metody devatenáctého století.

Kapitoly:
- Principy pohlavního výběru
- Sekundární pohlavní znaky v nižších třídách živočišné říše
- Sekundární pohlavní znaky hmyzu
- Hmyz
- Sekundární pohlavní znaky ryb, obojživelníků a plazů
- Sekundární pohlavní znaky ptáků
- Ptáci
- Sekundární pohlavní znaky savců

Klíčová slova:
- darwinismus
- rozmnožování živočichů
- pohlavní výběr
- sexuální chování živočichů
- druhotné pohlavní znaky
- pojednání
- obecná zoologie

Hodnocení zákazníků

O pohlavním výběru 0% 0 0

Podívejte se, jak tento produkt hodnotí naši zákazníci. Neváhejte také napsat vlastní hodnocení a podělte se tak s ostatními návštěvníky o Vaše zkušenosti s tímto produktem.

Přidat hodnoceníSociální sítě

Připojte se k nám a získejte výhody.

© 2012-2017 Fraus Media, s.r.o.

Odběr novinek

ODESLAT