můj účet

využít poukaz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Více informací

Ohodnotilo 0 uživatelů

elektronická kniha

Java - kuchařka programátora

Ian F. Darwin

Computer Press

Kuchařka programátora je vyčerpávající sbírkou návodů, řešení problémů a praktických příkladů. Stírá propast mezi obvykle teoretickými průvodci a reálnými programy pro praxi. Odhalí vám nová, univerzálnější řešení daných problémů a rozšíří vaše poznání Javy na ryze praktickém základě – bude neocenitelným pomocníkem každého programátora v Javě v každodenní praxi. S knihou se naučíte postupům tvorby kompletních, funkčních aplikací v Javě s využítím aplikačního rozhraní API, ale také řešení dílčích problémů. V knize naleznete konkrétní a úplné recepty na řešení úloh a problémů z Javy, mimo jiné: - Metody kompilace programu na různých platformách a jejich spouštění v různých prostředích, využití prostředí Ant - Využití a práce s řetězci a dalšími datovými typy a použití regulárních nástrojů k porovnávání vzorů - Zpracování čísel a dat s použitím vestavěných typů a tříd API, strukturování dat v polích a generičnost v novém JDK 1.5 - Metody tříd Javy používané v rámci technik objektově orientovaného programování - Hledání velikosti nebo času poslední modifikace souborů, vytváření dočasných souborů či modifikace adresářů - Vývoj grafického uživatelského rozhraní – kreslení grafiky, tvorba tlačítek a nabídek, ovládání videoklipů - Základy síťového programování na straně klienta i serveru, tvorba apletů a práce s elektronickou poštou - Připojení k místním nebo vzdálených relačním databázím a využití dotazů - Operace s daty ve formátu XML pomocí standardních API - Mechanismus vzdáleného volání procedury Javy, sestavování klientů a serverů - Tvorba balíčků tříd, které navzájem spolupracují, a vytváření vláken tříd umožňujících zpracovávat více úloh najednou - Psaní dokumentů API s křížovými odkazy a načítání apletů webovými prohlížeči - Spuštění externího programu a komunikace s nativním kódem v C/C++ a jiných jazycích. Jedná se o více než tři stovky programových výpisů řešících běžné i složité operace, které nezbytně provádí méně i více zkušený programátor v Javě, a to u jakéhokoli typu aplikací: desktopových, síťových, databázových, distribuovaných a dalších. Veškeré výpisy jsou důsledně komentované přímo v kódu a celé řešení je vždy vysvětleno i výkladem. Mnohá z nich jsou též doplněna obrázky, jež ilustrují výsledky použití zdrojového kódu. Zdrojový kód je plně lokalizován do češtiny a jeho balíčky jsou k dispozici ke stažení na adrese http://knihy.cpress.cz/K1223.

Dostupné pro operační systémy:

WINDOWS

ANDROID

APPLE iOS

Nákupem získáte až 4 instalace.

ISBN: 9788025109441

Počet stran:800

Rok vydání:2013

Běžná cena:890 

Akce: 44%

Ušetříte: 391 

Vaše cena: 499 

  • Koupit pro sebe 1ks

  • Koupit poukaz/počet


Koupit

POPIS

Kuchařka programátora je vyčerpávající sbírkou návodů, řešení problémů a praktických příkladů. Stírá propast mezi obvykle teoretickými průvodci a reálnými programy pro praxi. Odhalí vám nová, univerzálnější řešení daných problémů a rozšíří vaše poznání Javy na ryze praktickém základě – bude neocenitelným pomocníkem každého programátora v Javě v každodenní praxi. S knihou se naučíte postupům tvorby kompletních, funkčních aplikací v Javě s využítím aplikačního rozhraní API, ale také řešení dílčích problémů.

V knize naleznete konkrétní a úplné recepty na řešení úloh a problémů z Javy, mimo jiné:
Metody kompilace programu na různých platformách a jejich spouštění v různých prostředích, využití prostředí Ant
Využití a práce s řetězci a dalšími datovými typy a použití regulárních nástrojů k porovnávání vzorů
Zpracování čísel a dat s použitím vestavěných typů a tříd API, strukturování dat v polích a generičnost v novém JDK 1.5
Metody tříd Javy používané v rámci technik objektově orientovaného programování
Hledání velikosti nebo času poslední modifikace souborů, vytváření dočasných souborů či modifikace adresářů
Vývoj grafického uživatelského rozhraní – kreslení grafiky, tvorba tlačítek a nabídek, ovládání videoklipů
Základy síťového programování na straně klienta i serveru, tvorba apletů a práce s elektronickou poštou
Připojení k místním nebo vzdálených relačním databázím a využití dotazů
Operace s daty ve formátu XML pomocí standardních API
Mechanismus vzdáleného volání procedury Javy, sestavování klientů a serverů
Tvorba balíčků tříd, které navzájem spolupracují, a vytváření vláken tříd umožňujících zpracovávat více úloh najednou
Psaní dokumentů API s křížovými odkazy a načítání apletů webovými prohlížeči
Spuštění externího programu a komunikace s nativním kódem v C/C++ a jiných jazycích

Jedná se o více než tři stovky programových výpisů řešících běžné i složité operace, které nezbytně provádí méně i více zkušený programátor v Javě, a to u jakéhokoli typu aplikací: desktopových, síťových, databázových, distribuovaných a dalších. Veškeré výpisy jsou důsledně komentované přímo v kódu a celé řešení je vždy vysvětleno i výkladem. Mnohá z nich jsou též doplněna obrázky, jež ilustrují výsledky použití zdrojového kódu.

Zdrojový kód je plně lokalizován do češtiny a jeho balíčky jsou k dispozici ke stažení na adrese http://knihy.cpress.cz/K1223.

Hodnocení zákazníků

Java - kuchařka programátora 0% 0 0

Podívejte se, jak tento produkt hodnotí naši zákazníci. Neváhejte také napsat vlastní hodnocení a podělte se tak s ostatními návštěvníky o Vaše zkušenosti s tímto produktem.

Přidat hodnoceníSociální sítě

Připojte se k nám a získejte výhody.

© 2012-2017 Fraus Media, s.r.o.

Odběr novinek

ODESLAT