můj účet

využít poukaz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Více informací

Ohodnotilo 0 uživatelů

elektronická kniha

Jakub Grajchman —  Národno-emancipačné úsilie v kontexte života a tvorby slovenského národovca druhej polovice 19. storočia

Michal Jároš

Univerzita Palackého v Olomouci, Filozofická fakulta

Monografia skúma osobnosť slovenského básnika a dramatika literárneho romantizmu Jakuba Grajchmana (1822–1897). Výskum sa v kontexte života a tvorby zameriava nielen na národno-emancipačné pôsobenie, ale prináša komplexnejší pohľad i na ďalšie menej preskúmané oblasti jeho života (pôvod, štúdiá, zamestnanie a pôsobenie v cirkvi).

Dostupné pro operační systémy:

WINDOWS

ANDROID

APPLE iOS

Nákupem získáte až 4 instalace.

ISBN: 978-80-87895-64-1

Počet stran:332

Rok vydání:2016

Běžná cena:299 

Akce: 54%

Ušetříte: 160 

Vaše cena: 139 

Cena zápůjčky na 31 dnů: 50 

  • Koupit pro sebe 1ks

  • Koupit poukaz/počet

  • Zápůjčka na 31 dnů     


Koupit

POPIS

Monografia Jakub Grajchman – národno-emancipačné úsilie v kontexte života a tvorby slovenského národovca druhej polovice 19. storočia skúma osobnosť slovenského básnika a dramatika literárneho romantizmu Jakuba Grajchmana (1822–1897). Výskum sa v kontexte života a tvorby zameriava nielen na národno-emancipačné pôsobenie, ale prináša komplexnejší pohľad i na ďalšie menej preskúmané oblasti jeho života (pôvod, štúdiá, zamestnanie a pôsobenie v cirkvi). Upozorňuje na vrchol Grajchmanových obrodeneckých snáh – literárnu tvorbu zastúpenú drámou a poéziou písanou v štúrovskom duchu prostonárodnej ľudovej piesne, sleduje jej prenikanie do povedomia spoločnosti. Bližšie poznanie života a diela Jakuba Grajchmana má umožniť zaujať nové pohľady na túto osobnosť národných dejín.

Hodnocení zákazníků

Jakub Grajchman 0% 0 0

Podívejte se, jak tento produkt hodnotí naši zákazníci. Neváhejte také napsat vlastní hodnocení a podělte se tak s ostatními návštěvníky o Vaše zkušenosti s tímto produktem.

Přidat hodnoceníSociální sítě

Připojte se k nám a získejte výhody.

© 2012-2017 Fraus Media, s.r.o.

Odběr novinek

ODESLAT