můj účet

využít poukaz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Více informací

Ohodnotilo 0 uživatelů

elektronická kniha

Brány královských věnných měst otevřené...

Kolektiv autorů

Dobrovolný svazek obcí Královská věnná města

Přijměte srdečné pozvání do měst, která čeští králové již od 14. století postupně věnovali svým ženám.

Dostupné pro operační systémy:

WINDOWS

ANDROID

APPLE iOS

Nákupem získáte až 4 instalace.

ISBN:

Počet stran:41

Rok vydání:2013

Zdarma pro Vás

Cena zápůjčky na 31 dnů:

  • Koupit pro sebe 1ks

  • Koupit poukaz/počet

  • Zápůjčka na 31 dnů     


Koupit

POPIS

Přijměte srdečné pozvání do měst, která čeští králové již od 14. století postupně věnovali svým ženám. Královská věnná města patří k nejkrásnějším a nejzajímavějším českým městům, která při svých toulkách po české krajině rozhodně nemůžete vynechat.

Věnná města byla důležitým zdrojem příjmů a útočištěm českých královen. Ekonomický a politický vliv ztrácela po bitvě na Bílé hoře, jejich právní forma zanikla až v roce 1918, po vzniku samostatného československého státu.

Co vám tato města nabízejí dnes? Především bohaté stopy slavné historie spojené s českými královnami. Soubory vynikajících stavebních památek, muzea, galerie, množství současných kulturních a společenských akcí, festivalů a slavností. V jejich okolí naleznete nepřeberné množství přírodní krásy, místa vhodná k relaxaci, k odpočinku a k zábavě. A jaká jsou královská věnná města? Od roku 2009 vystupují jako dobrovolný svazek obcí a měst, která se společně prezentují, pořádají řadu kulturně-společenských akcí.

KDYŽ SE ŘEKNE ...

… Dvůr Králové nad Labem, připomene se vám jedna z nejkrásnějších evropských zoologických zahrad se safari a barokní hospital Kuks s alegorickými sochami Ctností a Neřestí od Matyáše Bernarda Brauna.

… Hradec Králové, představíte si město pod Bílou věží, na soutoku Labe a Orlice a přívlastek „Salon republiky“, který město díky svým výjimečným stavbám a ojedinělému architektonickému konceptu získalo na začátku 20. století.

… Chrudim, uslyšíte zároveň „Athény východních Čech“, Muzeum loutkářských kultur a divadelní festival Loutkářská Chrudim, který má více než šedesátiletou tradici.

… Jaroměř, budete vědět, že je také městem zahrad a parků a vzpomenete si na legendární císařskou pevnost Josefov a její unikátní podzemní obranný systém.

… Mělník, město na soutoku Labe a Vltavy s tisíciletou vinařskou tradicí, s tajemným podzemím a místy, kde se natáčely oblíbené filmy o „Básnících“.

… Nový Bydžov, vzpomenete si na třetí nejstarší židovský hřbitov v Čechách a dosud respektovanou tradici studentských oslav – merend.

… Polička, vybavíte si rodiště světoznámého hudebního skladatele Bohuslava Martinů, 1220 metrů gotického městského opevnění a tajuplný hrad Svojanov.

… Trutnov, představíte si malebné podhůří nejvyšších českých hor Krkonoš, řadu památek na prusko-rakouskou válku a pověst o drakovi, která se váže k založení města.

… Vysoké Mýto, ihned si domyslíte největší čtvercové náměstí v zemi, městské opevnění se třemi branami, odkazy na významnou automobilovou tradici a jedinou sochu Přemysla Otakara II. v Evropě.


Současně nakupované


Hodnocení zákazníků

Brány královských věnných měst otevřené... 0% 0 0

Podívejte se, jak tento produkt hodnotí naši zákazníci. Neváhejte také napsat vlastní hodnocení a podělte se tak s ostatními návštěvníky o Vaše zkušenosti s tímto produktem.

Přidat hodnoceníSociální sítě

Připojte se k nám a získejte výhody.

© 2012-2017 Fraus Media, s.r.o.

Odběr novinek

ODESLAT